Sveikatos ugdymas

2019 10 20

Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos  mokinių sveikatos rodiklių suvestinė 2018-2019 m. m.

Suvestinė pateikta čia.


2019 04 15

SVEIKOS MITYBOS ABC

2019 m. sausio mėn. 29 d., 31 d. ir vasario mėn. 05 d. priešmokyklinės grupė „Boružėlės“ mokiniai dalyvavo paskaitų cikle „Sveikos mitybos ABC“. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimo projektą“, vykdė nemokamus mokymus vaikams iki 18 metų.

Pamokėles vedė Vitalijus Limontas. Jis, kartu su vaikais, prisiminė maisto piramidės principus. Taip pat, buvo aiškinama, kokius nesveikus produktus galima keisti į sveikus. Buvo mokoma, kas sudaro pietų lėkštės proporciją– daržovės ir salotos užima pusę lėkštės, mėsa ir garnyras po puses pusę. Taip pat kokius produktus ar patiekalus geriausia valgyti vakare.

Antroje paskaitoje vaikai mokėsi maisto paruošimo būdų, buvo aiškinama, koks paruošimo būdas yra sveikiausias, o koks nesveikiausias. Priešmokyklinukams buvo rodoma kaip galima pagaminti tam tikrą patiekalą, naudojant vienokius ar kitokius įrankius.

Paskutiniame užsiėmime kalbėta apie tai, kaip užauga vaisiai ir daržovės, ant ko jie auga. Taip pat daugiausia dėmesio skirta įvairaus maisto: duonos, kruopų, pieno produktų ir kt. atsiradimui. Užsiėmimai vaikams labai patiko, visų paskaitų metu jie buvo aktyvūs, noriai žaidė žaidimus. 

Projekto veiklos finansuojamos iš Europos socialinio fondo. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt

Daugiau informacijos apie projektą:

http://www.sveikatosbiuras.lt/lt/projektai/klaipedos-miesto-tiksliniu-gyventoju-grupiu-sveikos-gyvensenos-skatinimas/


2019 04 08

Ankstyvosios intervencijos programa

Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa - tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas jauniems asmenimis. 

Daugiau sužinoti galite paspaudę nuorodą:


2018 09 05

Maistas vaikų priešpiečių dėžutėse

Rugsėjo 1 d. įsigalioja naujos rekomendacijos dėl vaikų maitinimo organizavimo. Sveikatos apsaugos ministerija, tėvų pageidavimu, skelbia nepageidaujamų produktų mokykloje sąrašą.

Nuoroda į sąrašą: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/maistas-vaiku-priespieciu-dezutese

 


2018 02 21

2018 m. Mokinių sveikatos priežiūros veiklos planas ir ataskaita


 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.