Muziejus "Seklyčia"

Muziejaus vedėja Vilma Sakalauskienė

Elektroninis paštas:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Prano Mašioto progimnazijoje 2004 metų rudenį buvo įkurtas etnografinis muziejus “Seklyčia”, kuriam  vadovauja pradinių klasių  mokytoja Vilma Sakalauskienė.

muziejaus atidarymas

Muziejuje „Seklyčia“ yra saugomi  IX - XX amžiaus pradžios eksponatai, atspindintys to laikmečio buitį, švietimą, senuosius amatus.

muziejaus eksponatai

Muziejuje vyksta įvairūs ilgalaikiai projektai: „Duona lietuvių buityje ir papročiuose“, „Lino kelias ir kančia“, „Gyvoji knyga“, „Baltų gentys“, „Baltų dievybės“,  „Didieji Lietuvos kunigaikščiai“, „Senieji amatai“, „Baltijos auksas“.

P sventes

Projektuose noriai dalyvauja ir  mokinių tėveliai. Jų metu tiek mokiniai, tiek tėvai pagilina turimas žinias apie Lietuvą, jos praeitį, iš arčiau susipažįsta su tautos materialiniu bei dvasiniu kultūros paveldu.

Muziejuje „Seklyčia“  Klaipėdos miesto ir rajono mokytojams Vilma Sakalauskienė  organizavo seminarą „Tautos priešistorė ir etninės kultūros bruožai“, kurio metu pasidalino savo patirtimi, kaip pradinių klasių mokinukui padeda ugdyti tautinę savimonę,  pilietiškumą, patriotinius jausmus.

Muziejuje „Seklyčia“ vyksta popamokiniai renginiai, vedamos atviros pamokos, susitikimai su tremtiniais.

p1110731

Neaplenkia „Seklyčios“ir kalendorinės Advento, Užgavėnių, Velykų šventės. Čia žiūrovų nėra, o kiekvienas pagal savo galimybes prisiliečia prie tautos dvasios, jaučia jos pulsavimą.

 

p1110728

Muziejus „Seklyčia“ mokyklos bendruomenei tapo etnokultūros židiniu, į kurį ateini  pasisemti protėvių stiprybės, išminties širdies gerumo tolimesniems darbams.

Hits: 8567

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.