Naujienos

2019-04-01

Gautos naujos knygos:

  1. Vilė Vėl „Kaip mes išgarsėjome“.
  2. Markas Tvenas „Tomo Sojerio nuotykiai“.
  3. Astrida Lindgren „Rasmusas klajūnas“.
  4. Lois Lowry „Siuntėjas“.

 

2018-12-12

Fondas papildytas naujomis knygomis.

 

2018-09-28

Biblioteka pasipildė naujomis knygomis, kurias padovanojo Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vakus“.

2018 05 10

„Knyga – geriausias išmintingo žmogaus draugas“.

Robin Sharma

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, gegužės 7-ąją Prano Mašioto progimnazijos 2 klasių  mokiniai rinkosi į  renginį „ Draugauk su knyga“. Mokiniai buvo supažindinti su šios šventės atsiradimo istorija, žiūrėjo filmą „kaip gimsta knyga“, dalyvavo viktorinoje „Atspėk veikėją“.

Renginio metu padėkos raštais buvo apdovanoti daugiausiai knygų perskaitę pirmokai:

 2a klasė -  E. Chmeliova, S. Stukonis, N. Šatkauskas.

 2c klasė – G. Kniežaitė, M. Dokšaitė, G. Safonova.

 2d klasė – E. Lukšas.

Renginį vedė 7c klasės mokinės L. Kaminskaitė ir A. Kavoliūtė.


 

2018 03 20

Susitikimas su rašytoja

Kovo 20 dieną Klaipėdos Prano Mašioto mokykloje svečiavosi poetė Zita Gaižauskaitė.  Į susitikimą su rašytoja bibliotekininkė pakvietė  1-mų klasių mokiniai ir jų mokytojos. Eilėraščių teta Zita, taip save pristatė poetė, deklamavo, vaidino savo eilėraščius. Eilėraščių veikėjais tapo patys vaikai. Juos poetė kvietė pabūti įvairiais personažais. Vaikams labai patiko toks kūrybos pristatymas.

Zitos Gaižauskaitės tekstai parašyti vaikams lengvai suprantama kalba, o knygelės iliustruotos nuostabiais  A. Steponavičienės piešiniais. Po susitikimo mokiniai galėjo įsigyti autorės knygelių, gauti autografą. Džiaugiamės ilgamete draugyste su Zita Gaižauskaite ir lauksime jos atvykstant kitąmet.

Bibliotekininkė A. Tilvikienė

 


 Popietė "Knyga mano draugė"

Balandžio 2 dieną Prano Mašioto progimnazijos 1-ų klasių mokiniai rinkosi į popietę „Knyga mano draugė“, skirtą Taptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Popietę pradėjo renginio vedančiosios 5 a klasės mokinės Bernadeta Lileikytė ir Domantė Dauskurdaitė. Jos supažindino pirmokus su Tarptautinės vaikų knygos dienos šventimo tradicijomis. Šventės dalyviams buvo parodytas filmukas „Kaip gimsta knyga“. Moksleiviai demonstravo savo žinias, atspėdami veikėjus iš skaitytų knygų ištraukų. 

Popietės dalyvius pasveikino pavaduotoja ugdymui Asta Čiunkienė. Bibliotekos vedėja Aldona Tilvikienė apdovanojo daugiausiai knygų šiais mokslo metais perskaičiusius mokinius:

1 a klasės - Valentą Mockų, Aridą Simaitį, Simoną Daukantą, Austėją Kundrotaitę, Nedą Portnovą, HugąVaišnorą, Liepą Zorytę;

1 b klasės - Kristupą Jurkų, Austėją Lenkšaitę, Nojų Kazlauską.

Padėkos raštu apdovanota 1 a klasė, perskaičiusi daugiausiai knygų mokyklos bibliotekoje.

 

Projekto „Verčiant Prano Mašioto gyvenimo ir kūrybos puslapius“, skirto rašytojo 150 metų jubiliejui paminėti, renginiai.

                     

Kiekvienais metais gruodžio 19 dieną mokykloje minimas Prano Mašioto gimtadienis. Kadangi šįmet švenčiame šio žymaus žmogaus 150 metų jubiliejų, beveik visi gruodžio mėnesio renginiai buvo skirti Pranui Mašiotui – vaikų rašytojui, pedagogui, visuomenės veikėjui, savo krašto patriotui.

Ta proga daug renginių organizavo bibliotekos vedėja A. Tilvikienė. Jau lapkričio mėnesį ji pakvietė visus 1-4 klasių mokinius dalyvauti skaitymo skatinimo akcijoje „ Skaitome Prano Mašioto knygeles“. Vaikai noriai įsijungė į šią akciją.

Gruodžio 12 dieną 3-4 klasių mokiniai bibliotekos kompiuterinėje skaitykloje ir informacinių technologijų kabinete dalyvavo viktorinoje „Nuotykiai ir įdomybės Prano Mašioto knygose“.                              

Gruodžio 16 dieną mokytojai buvo pakviesti bibliotekon į parodos - literatūrinio furšeto „Pranui Mašiotui 150“ atidarymą. Visi dalyviai apžiūrėjo naują parodą, skirtą vaikų rašytojui.

Gruodžio 17 dieną aktų salėje mokytojai ir mokiniai klausėsi penktokų ir šeštokų literatūrinės kompozicijos „ Verčiant Prano Mašioto gyvenimo ir kūrybos puslapius“ (parengė mokytoja E. Driezienė), gėrėjosi svečių iš Vėžaičių pagrindinės mokyklos atliekama kanklių muzika ir stebėjo penktokų ir šeštokų komandų viktoriną „Ką aš žinau apie Praną Mašiotą“. (Viktorinos nugalėtojais tapo 6a klasės mokiniai).

Gruodžio 18 dieną 8c klasės mokiniai (mokytoja R. Rimkevičienė) nudžiugino penktokus pakviesdami į lėlių vaidinimą pagal Prano Mašioto tekstus „Nuotykis sodžiuje“.

Mokytoja R. Rapolavičienė fojė prie bibliotekos parengė 5-6-7 klasių mokinių piešinių parodą „Senelio pasakos“, o 1-2 klasių mokiniai, padedami savo mokytojų, papuošė koridorių sienas dekoracijomis - aplikacijomis. Mokytoja I. Norkienė pirmo aukšto fojė išleido informacinį stendą „Pranui Mašiotui 150“.

Visa mokyklos bendruomenė, dalyvaudama šiuose renginiuose, skirtuose Prano Mašioto jubiliejui paminėti, daug sužinojo apie šio kilnaus ir darbštaus žmogaus gyvenimą ir veiklą ir džiaugėsi, kad mokosi ir dirba jo vardu pavadintoje mokykloje.

Projekto koordinatorė mokyklos direktorė Janina Grigienė, projekto vadovės Aldona Tilvikienė ir Eugenija Driezienė.

                                          

Hits: 9809

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.