Geros savijautos programos užsiėmimai  

2021 10 26

Mūsų mokyklos mokiniai jau ketvirta savaitė dalyvauja Geros savijautos programos užsiėmimuose. Šios programos paskirtis – užtikrinti mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimą, sudarant galimybę visiems mokiniams dalyvauti tikslinėse įvairaus pobūdžio Savijautos programose.

Užsiėmimai „Mokausi atsipalaiduoti!“ vyksta “Pojūčių pasaulyje” ir juos veda registruota Europos psichologė, lektorė, praktikė Sandra Kybransaitė. Mokiniai supažindinami su streso įveikos įgūdžių svarba, mokymusi atsipalaiduoti ir paleisti susikaupusias emocijas. Taikomi įvairūs metodai savo kūno pajautimui ir atsipalaidavimo įgūdžių formavimui.

Užsiėmimus „Kvėpavimo technikos mokyklinio amžiaus vaikams“ veda sąmoningo kvėpavimo (rebefingo) specialistė Loreta Valuckienė. Mokiniai mokosi įvairių kvėpavimo pratimų (pagrindinis pratimas yra „sąmoningas sujungtas tolygus kvėpavimas“). Žiūri edukacinius filmukus, kurie supažindina su kvėpavimo pratimų nauda, kvėpavimo proceso fiziologija ir pan. bei diskutuoja. „Ramūs“ pratimai pakaitomis derinami su „aktyvinančiais“, kad vaikams formuotųsi reikalingų įgūdžių įvairovė, gebėtų išlaikyti dėmesį.

Užsiėmimai „Stiprūs, drąsūs, ramūs!“ vyksta mokykloje, juos veda sertifikuota Art of Living instruktorė Jūratė Ramanauskaitė. Moksleiviams suteikiama žinių ir praktinių įgūdžių, padedančių susitvarkyti su stresu, kylančiomis neigiamomis emocijomis, pašalinti fizinį ir emocinį nuovargį, pagerinti bendravimo, komandinio darbo įgūdžius, atskleisti žmogiškąsias vertybes savyje ir supančioje aplinkoje.

Užsiėmimus „Gyvenimas darnoje“ mokykloje veda edukatorė, pedagoginį išsilavinimą turinti tarpdisciplininė menininkė, solinio albumo „Gyvybės gijos“ autorė Agnė Dragūnaitė. Mokiniai sužino apie garso poveikį, nematomą jo naudą. Patiria, kad garsas gali būti ne tik girdimas, bet ir matomas bei jaučiamas (Tibeto dainuojantys dubenys). Sužino daugiau apie save, supranta, kaip galima koreguoti savo charakterį norima linkme. Išmėgina įvairias kvėpavimo technikas ir gali patirti, kaip kvėpavimas įtakoja mūsų požiūrį į pasaulį ir vidines būsenas.

Hits: 342

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.