Patyriminio ugdymo diena „Rudens spalvos Lietuvos gamtoje“

2021 10 01

Netradicinio ugdymo dieną su "Smalsiukų" priešmokykline grupe leidomės į žygį "Gamtos takeliais". Stebėjome, tyrinėjome besikeičiančią rudeninę gamtą, žaidėme, kūrėme paveikslus iš gamtinės medžiagos, savo pasigamintais "fotoaparatais" įamžinome gamtos vaizdus, iš rudeninių lapų pasidarėme gražuolius pelėdžiukus.

1a klasės mokinukai netradicinio patyriminio ugdymo dieną „Rudens spalvos Lietuvos gamtoje“ vyko vykdyti į Klaipėdos moksleivių saviraiškos centrą. Mokytojas Valdas pasiūlė vaikams vykdyti projektą konstruojant iš Lego detalių. Vaikai pavieniui ir su draugu kibo į darbą. Pamokoje ,,virė“ darbas. Mokiniai labai kūrybiškai atliko pasiūlytas veiklas t.y. konstravo rudeninį mišką ir jo gyventojus. Vaikai buvo sužavėti, kai iš kelių jų sukonstruotų Lego figūrų mokytojas sukūrė animuotą filmuką. Už puikų darbą edukacijoje mokytojas Valdas pažadėjo vaikams iš visų sukonstruotų Lego figūrų sukurti klasės pirmąjį filmuką. Su nekantrumu lauksime filmo peržiūros. Grįždami iš edukacijos į mokyklą stebėjome rudenėjančią gamtą, aptarėme rudens požymius, pažinome sutiktus medžius.  Nuostabios rudens spalvos Lietuvos gamtoje!

Patyriminę dieną mažieji 1c klasės pirmokėliai važiavo į Girulių mišką pasigrožėti rudenėjančia gamta. Tai buvo pirmoji klasės bendruomenės išvyka, kurioje mažieji tyrinėtojai domėjosi miško gėrybių įvairove. Vaikai skaičiavo paukščių inkilus, rinko kaštonus ir įtvirtino sudėties veiksmo įgūdžius. Susipažino su maumedžiu, pakartojo kelio ženklus. Iš pirmosios klasės išvykos vaikai grįžo linksmesni ir draugiškesni.

Patyriminę dieną 2b klasės mokiniai tyrinėjo gintaro spalvas. Klausėsi nuotolinės pamokos apie gintarą. Piešė inkliuzus gintare. Taip pat keliavome į ,,Pojūčių pasaulį", kur atsivėrė dar platesnė spalvų įvairovė.

Patyriminio ugdymo dieną „Rudens spalvos Lietuvos gamtoje“ 2c klasės mokiniai nuvyko į KU Botanikos sodą. Visi buvo sužavėti sodo rudeniškų spalvų įvairove. Edukacijos metu remdamiesi savo asmenine patirtimi  bei praktiškai veikdami gavo žinių apie augalus, kurios reikalingos minant medžių paslaptis. Mokiniai išvykai ruošėsi iš anksto (rinko medžių lapus, bandė juos atpažinti, ieškojo informacijos, piešė, darė darbelius, nuotraukose fiksavo rudens požymius).  Daugelis mokinių darbeliams pasirinko klevo lapus, todėl edukacija KU Botanikos sode buvo apie šį medį. Tik nuvykę sužinojo, kad yra apie 150 šio medžio rūšių.  Smagu buvo mokytis vaikštant ne tik sodo takeliais, bet ir per įvairiaspalvius čežančius medžių lapus. Patyrę daug teigiamų emocijų mokiniai po išvykos bendraudami ir bendradarbiaudami atliko užduotis, analizavo, apibendrino savo nuveiktą veiklą ir teikė pasiūlymus tolimesnės patyriminės veiklos organizavimui.

3a klasė vyko į Domšaičio paveikslų Galeriją. Ten turėjo įdomią spalvų pamoką – Metų laikų malūnas.  Džiaugėsi dailininkų darbais, o paskui patys piešė metų laikų spalvomis gamtos grožį.

Projektinę veiklą 3c klasės mokiniai vykdė Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klube ,,Želmenėlis“. Eksperimentuodami, maišydami įvairias medžiagas, naudojamas buityje, mokiniai atrado įvairius atspalvius, piešė piešinius, stebėjo, kaip keičiasi spalvos sumaišius rūgštines ir šarmines medžiagas. Projektinę veiklą teks pratęsti ir namuose – reikės kantrybės ir pastangų sulaukti ir sužinoti, koks augalėlis išdygs kiekvieno mokinio į namus parsineštame vazonėlyje.

3d klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime  „Modelino istorija". Susipažino su modelino istorija ir įdomiais faktais apie jį. Patys rinkosi spalvas ir lipdė. Kantriai laukė , kol išdžius atlikti darbeliai karštoje krosnelėje. Laukdami linksminosi, šoko, žaidė. Ir finale džiaugėsi savo darbeliais, dalinosi įspūdžiais. Puiki diena!

Margas 4a ir 4c klasių mokinukų būrys, bet dar margesnis jį supantis rudens pasaulis. Spalvų įvairovės ir grožio vaikai ieškojo Ventės rage. Tyrinėjo medžių lapų, paukščių, vandens ir dangaus spalvas. O kokį stebuklą atnešė pasirodžiusi saulutė! Nušvito viskas aplinkui! Tuo visi ir džiaugėmės, o svarbiausia mūsų bendryste ir galimybe būti kartu.
 
Sulaukę spalvoto ir nepakartojamo rudens 4d ir 4b klasės mokiniai išvyko į Kretingos žiemos sodą ir Grafo saldaininę. Prasklaidę ryto rūką, vaikai džiaugėsi gamtos spalvomis, maudėsi rudeninių lapų lietuje ir didžiosios dailininkės, motulės gamtos, darbus fiksavo savo atmintyje bei fotoaparatuose. Vėliau išbandė savo jėgas senovinių saldainių gaminime. Iš kelionės vaikai grįžo linksmi ir praturtėję rudens spalvomis.
 

5a, 5b ir 5d  klasės mokiniai grožio bei spalvų ieškojo Klaipėdos miesto senamiestyje: pasigrožėjo Danės upe, pamojavo Meridianui, pasidžiaugė išgražėjusiu Jono kalneliu. O pasivaikščiojimą užbaigė pažintimi su kūrybiniu inkubatoriumi "Kultūros fabrikas" bei jame pažiūrėjo filmą "Keliaujantys paukščiai". Visiems buvo smagi diena!

6a klasės mokiniai lankėsi Palangos gintaro muziejuje. Potyriminėje veikloje vaikai išmoko atpažinti gintarą, sužinojo apie jo savybės, patys galėjo kilnoti, žarstyti, uostyti, plukdyti gintarą. Sužinojo, kaip apdirbamas gintaras, kur naudojamas. Vaikai ne tik įgijo žinių, bet ir džiaugėsi rudens stebuklu.

6b ir 6c klasės lankėsi Palangos pasakų parke, iliuzijų name EUREKA bei edukacinėje programoje –„Suvaldyk, atrask ir pažink energiją iš naujo“. Patyriminėje veikloje mokiniai stebėjo kaip ir kokiais būdais galima išgauti elektros energiją, bandė perprasti Velnio tunelį, paklaidžioti po veidrodžių labirintą, išsiaiškinti senosios animacijos veikimo principą, pabuvoti Visatos kambaryje, patikrinti savo regą ties optinėmis iliuzijomis. Vėliau visi vaikščiodami po pasakų parką grožėjosi spalvingu rudeniu ir tyrinėjo parke esančius eksponatus, kurie vaizduoja lietuvių pasakas. Šioje išvykoje šeštokai džiaugėsi gamtos ir žmogaus kūrybos galia.
 
7b klasės mokiniai patyriminio ugdymo veikla džiaugėsi japoniškame sode. Visus sužavėjo rudens spalvų  įvairovė ir grožis. Tai buvo puiki galimybė netradicinėje aplinkoje pažinti, tyrinėti, kaupti patirtį. Visi  džiaugėsi, kad šiame sode susitiko su Grožiu ir Harmonija. Naudingai ir smagiai praleistas laikas!
 
8a, 8b, 8c, 8d ir 7c klasių mokiniai mokykloje sulaukė svečių net iš Pakiršinio dvaro. Vaikai turėjo edukacinį užsiėmimą “MARMURUOK”, kurio metu susipažino ne tik su dvaro istorija, bet ir su piešimo technologijomis ant įvairių daiktų paviršių. Mokiniai nusipiešė norimą vaizdą ant lininių maišelių, į kuriuos pažvelgę turės prisiminimą apie šią dieną ilgam.
 
Hits: 578

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.