Respublikinė konferencija „Aplinkos pažinimo ugdymo(si) sėkmės progimnazijoje“

2017 04 05

Paskutinę kovo mėnesio dieną mūsų mokykla sulaukė svečių. Į respublikinę konferenciją rinkosi ne tik mokytojai, bet ir mokiniai. Konferencijos tikslas – dalintis gerąja patirtimi, kaip žadinamas mokinių noras domėtis juos supančia aplinka, kaip ugdomi tiriamojo darbo gebėjimai atliekant bandymus, eksperimentinius, praktinius-tiriamuosius darbus.

Po mokyklos direktorės Janinos Grigienės sveikinimo kalbos prasidėjo darbas. Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos geografijos mokytoja ekspertė Vilma Norvaišienė pasidalino patirtimi, kaip gamtinę aplinką galima tirti naudojant www.googlemaps.com programą, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos fizikos mokytoja ekspertė Virginija Birenienė papasakojo apie potyriminį mokymąsi. Sulaukėme svečių ir iš Vilniaus: leidyklos „Šviesa“ leidinių vadovai Mantas Vaišnoras ir Neringa Simonaitienė pristatė šiuolaikines gamtos mokslų priemones mokykloms.

Po kavos pertraukos, kurios metu mokytojai galėjo įsigyti knygyno “Pegasas” paruoštų leidinių, darbas pratęstas 1-4 klasių ir 5-8 klasių sekcijose (moderatoriai mokytojos L. Ubartaitė, R. Rapolavičienė, J. Kačinskienė). Mokiniai pristatė savo pranešimus, demonstravo bandymus.

Mūsų mokyklą atstovavo: Augustė Tažytė (3a kl.), Jorūnė Venckutė (3c kl.) skaitė pranešimą ,,Gimtojo krašto pažinimo keliu” ( paruošė mokytojos I. Micevičienė, V. Narkienė), Austėja Kavoliūtė (6c kl.) – ,,Moliūgas – žmogaus ir gamtos kūrinys” ( paruošė mokytojai L. Pocienė ir S. Pocius), Agnė Adomaitytė (7a kl.) (paruošė mokytoja J.Kačinskienė) – „Stebuklinga obuolio galia”.

Patirtimi dalijosi ir mokytojos: Rasa Rapolavičienė skaitė pranešimą „Tiriamoji veikla – vienas iš aktyvių būdų pažinti mus supantį pasaulį”, Vilma Sakalauskienė – ,,Gamtamokslinis ugdymas integruojant dailę ir etninę kultūrą”, Birūta Zubrickienė – ,,Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme”. Klausantis pranešimų ir stebint atliekamus bandymus net nepajutome, kaip greitai prabėgo laikas.

Ir mokiniai, ir mokytojau užtikrino, kad domėjimasis aplinkos pažinimu nenutrūks ir kitais metais susitikę jie vėl nudžiugins savo aplinkos pažinimo sėkmėmis.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Čiunkienė

Hits: 1373

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.