×

Warning

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client2/web1/web/images/stories/16.11.22
×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/16.11.22

Mokykloje startavo tarptautinis projektas „Švarinkime Europą“

2016 11 21

Šią savaitę visoje Europoje vyksta atliekų rūšiavimo ir perdirbimo projektas. Mokyklų mokiniai, studentai, įmonių darbuotojai ir visi gyventojai įsiliejo į Žemės globos akciją.

Šiame tarptautiniame projekte „Švarinkime Europą“ dalyvauja ir mūsų mokyklos bendruomenė. Projekto koordinatorė yra mokyklos direktorė Janina Grigienė. Organizatorės - mokytojos Rasa Rapolavičienė, Jolanta Vaišnorienė ir Birūta Zubrickienė. Mokykloje vyksta edukacinės taršos Žemėje mažinimo pamokos. Mokomės būti protingais vartotojais – pirkti tiek, kiek reikia. Perkant ieškoti prekių su ekologišku įpakavimu bei pakuote, kurią galima perdirbti. Nebereikalingus ar išaugtus rūbus padovanoti Carito organizacijai ar stokojantiems bendruomenės nariams.

Vyksta susitikimai su lektoriais, diskusijos, filmų peržiūra, kūrybiniai darbai iš antrinių žaliavų. Vyresniųjų klasių mokiniai per informacinės technologijos pamokas ruošia lankstinukus apie antrinių žaliavų rūšiavimą, teisingą pakuočių naudojimą mikrorajono gyventojams. O paskutiniąją dieną vyksime į atliekų deginimo įmonę Fortum.

Turim viltį, kad žmonės daugiau susimąstys apie atliekų rūšiavimą, jų galimą perdirbimą tuo sumažinant sąvartynus. Jie naudos mažiau pakuočių. Vienkartines pakuotes pakeis daugkartinėmis pakuotėmis. Tikimės, kad visuomenė atkreips dėmesį į žiedinę ekonomiją. Atliekas perdirbs žaliavomis.

Daug geros informacijos apie tai rasite internete adresu www.kratc.lt. Čia galite sužinoti, kur palikti stambias atliekas ar senus baldus, sąvartynų darbuotojo telefonų numerius bei apie teisingą atliekų rūšiavimą. Šiame puslapyje yra netgi filmų ir žaidimų vaikams. Pasidomėkite tuo.

Nuotraukose projekto veiklos atspindžiai. Galeriją papildysime vis naujomis savaitės veiklos akimirkomis.

Mokytoja Birūta Zubrickienė

{gallery}16.11.22{/gallery}

Hits: 1012