×

Warning

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client2/web1/web/images/stories/16.09.27.2
×

Notice

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/16.09.27.2

Popietė „Tai laikas, kai žmones dievai išgirsta“

2016 09 25

Rugsėjo 22 dieną minėjome Baltų vienybės dieną ir Rudens lygiadienį.

Šiemet Rudens lygiadienis sutapo su Saulės mūšio 780 metų paminėjimu. Tą dieną 1236 m. Saulės žemėje įvyko Saulės mūšis, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė Kalavijuočių ordiną. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.Simboliškai ši diena minima uždegant ugnį aukščiausiose apylinkės kalvose ir piliakalniuose, prisimenant, kad baltų gentys tokiais signaliniais laužais įspėdavo viena kitą apie artėjantį priešą.     O Rudens lygiadienis prasideda tada, kai dienos ir nakties trukmė visoje žemėje turi lygiai po 12 valandų. Lygės šventė pabrėžia šiltojo metų laiko pabaigą ir perėjimą į šaltąjį metų laiką. Nuo Rudens lygiadienio prasideda Ilgių metas, artėjama į Vėlines.

Kaip buvo švenčiama Lygės šventė Lietuvoje? Apie tai 7-8 klasių mokiniams papasakojo aštuntokės Domantė Dauskurdaitė ir Gabija Kaktaitė. Jos priminė, kad žmonės burdavosi švęsti sėjos ar derliaus nuėmimo šventes, kurių metu susiburdavo visi kaimo žmonės: gėlėmis, vainikais išpuošdavo trobos vidų, kiemą, sodą, pasikviesdavo muzikantų ir prasidėdavo šventė.

Po pranešimų mokiniai iš gėlių, šakelių, kankorėžių ir kitų rudeninių gėrybių kūrė kompozicijas.

Popietės pabaigoje linkima sėkmės sau ir visai mokyklos bendruomenei. Gerai nusiteikę ir ragaudami saldžias dovanėles, visi išsiskirstė namo.

                                                                                   Istorijos ir geografijos mokytojos Lilijana ir Rasa

{gallery}16.09.27.2{/gallery}

Hits: 1771

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.